Zpětný leasing nemovitosti je oblíbenou formou vyřešení akutních finančních potřeb majitele nemovitosti s možností odkoupit si po dohodnuté době a za dohodnutou cenu nemovitost zpět. Pokud tedy potřebujete co nejdříve větší množství financí a nechcete ztratit střechu nad hlavou, je zpětný leasing vhodnou volbou.
Díky zpětnému leasingu se vyhnete exekuci či dražbě a nabízíme jej pro všechny druhy nemovitostí po celé ČR. Jsme rychlí, spolehliví a především máme přehledné podmínky a smlouvy. Při zájmu o spolupráci vám zašleme k náhledu a schválení všechny smlouvy – smlouvu kupní, smlouvu nájemní i smlouvu o smlouvě budoucí kupní pro následný zpětný odkup.

 

Jak zpětný leasing nemovitosti funguje

Pokud nad zpětným leasingem nemovitosti uvažujete, je nezbytné, abyste věděli, jak celý proces funguje. Základem spolupráce musí být jasně dané a předem odsouhlasené podmínky, na základě kterých je podepsána smluvní dokumentace. Zpětný leasing v praxi funguje tak, že nám nemovitost prodáte za dohodnutou kupní cenu a určíme výši nájemného, které budete schopni splácet. Spolupráce samozřejmě bude ošetřena nájemní smlouvou dle zákona č. § 2235 Občanského zákoníku 89/2012 Sb. Předem si stanovíme podmínky zpětného odkupu, především tedy částku, za kterou nemovitost odkoupíte zpět a termín zpětného odkupu. Výhodou zpětného leasingu je to, že za vás uhradíme všechny dluhy, které jsou s nemovitostí spojeny a pro zpětný odkup budete moci požádat o financování například banku prostřednictvím hypotečního úvěru.

Nabídnout nemovitost ke zpětnému leasingu

Jak nastavujeme podmínky zpětného leasingu

Hotovostní záloha ihned

Výše nájemného

Výši nájemného, kterou budete schopni měsíčně platit, vždy ladíme podle vašich finančních možností. Jedná se o částku, kterou určujeme po konzultaci s vámi. Výše nájemného musí být nastavena tak, abyste byli schopni nájemné měsíčně hradit a nezruinovalo by to váš měsíční rozpočet.
Komplexní servis

Prodejní cena

Nejen u nás, ale u všech společností specializujících se na zpětný leasing nemovitostí výkupní cena neodpovídá ceně tržní, ale vypočítává se podle výše vašich dluhů a především podle výše nájmu, který budete schopni měsíčně hradit. Důležitým faktorem je také finál í částka, za kterou si nemovitost následně budete chtít odkoupit.
Nakupujeme napřímo

Částka zpětného odkupu

Každá společnost, nabízející zpětný leasing nemovitosti potřebuje svoje finance zhodnotit. Velmi častým postupem je navýšení částky pro následný odkup o 20% ročně oproti ceně výkupní. Tzn. pokud prodáte byt v hodnotě 3.000.000 za 1.000.000,-Kč a budete si jej chtít odkupit za 2 roky, bude částka výkupu po třech letech vypočítána jako: 1.000.000 + 200.000 + 200.000 = 1.400.000,- Kč.
Spolehlivé vykupy Abyste nás o zpětný leasing nemovitosti mohli požádat, musíte mít vlastní nemovitost, kterou ke zpětnému leasingu nabídnete.

Jsme tu pro Vás

V nemovitosti zůstáváte dále bydlet

V porovnání s klasickým výkupem nemovitosti přináší zpětný leasing nemovitosti velkou výhodu a tou je možnost v nemovitosti dále bydlet ve formě nájmu. Ze získaných financí jsou uhrazeny pohledávky věřitelů bez ohledu na to, zda se jedná o dluhy u banky, nebankovní instituce či zda již situaci řeší exekutor a případně se blíží dražba. Se zbylými financemi máte možnost nakládat zcela dle vlastního uvážení. Při spolupráci s námi ihned při podpisu kupní smlouvy vždy získáte hotovostní zálohu ve výši až 2 000 000,- Kč a tyto finance můžete okamžitě použít.

Co ovlivňuje cenu odkupu nemovitosti

Při řešení zpětného leasingu se vždy snažíme nemovitost vykoupit za maximální možnou cenu, ta je závislá na několika faktorech:

1. Typ nemovitosti (dům, byt, pozemek, kancelář atd.)
2. Právní stav nemovitosti (dluhy, exekuce, zástavy, břemena atd.)
3. Faktický stav nemovitosti (k rekonstrukci, po rekonstrukci atd.)
4. Umístění nemovitosti (město, periferie, venkov atd.)
5. Cena nemovitosti v místě a čase obvyklá (porovnání cen podobných ne
6. Celková výše dluhů spojená s nemovitostí (kolik se bude vyplácet věřitelům)
7. Vaše měsíční příjmy (pro potřebu určení vhodné výše měsíčního nájemného)
8. Vaše celkové dluhy a exekuce (abychom věděli s čím je nutno počítat)

Výhody zpětného leasingu

Ačkoliv se na zpětný leasing nemovitostí specializujeme, jsme si vědomi toho, že není vhodný pro všechny zájemce o tuto službu. Proto každý případ individuálně prověřujeme a pokud tato služba zrovna pro vás ideální nebude, zcela transparentně vám to oznámíme a nabídneme jiné vhodné řešení. Mezi základní výhody zpětného leasingu patří:

 • Okamžité vyřešení vaší krizové situace
 • Rychlé vyplacení věřitelů a zastavení dražby
 • Hotovostní záloha hned při podpisu kupní smlouvy
 • Řešení bez nutnosti stěhování a ztráty střechy nad hlavou
 • Dohoda pouze na jedné měsíční platbě (nájemné)
 • Možnost předčasného vyplacení a ukončení zpětného odkupu
 • Diskrétní řešení, nikdo nemusí o vašich problémech vědět
 • I když cena nemovitosti roste, výše nájemného zůstává
 • O nemovitost nepřijdete, máte možnost ji odkoupit zpět
Pozor na podvodné společnosti

Zpětný leasing nemovitostí je v ČR stále oblíbenější a bohužel láká také mnoho spekulantů a neseriozních společností. U nás máte jistotu férových podmínek a naprosto transparentního jednání a smluvní dokumentace. Pokud se však rozhodnete vybírat jinde, doporučujeme prověřit následující:

1. Lze zjistit reference na společnost? (Google.cz , Firmy.cz, diskusní fóra atd.)
2. Jste schopni společnost dohledat v obchodním rejstříku?
3. Nabídli vám možnost prostudovat smlouvy před jejich podpisem?
4. Dostanete k náhledu nájemní smlouvu před podpisem kupní smlouvy?
5. Vyplácí hotovostní zálohu pro vypořádání urgentních dluhů?
6. Vyplatí za vás všechny dluhy a exekuce nebo pouze část?
7. Budou vám nápomocni při následném zpětném odkupu nemovitosti?

Pokud je odpověď na nějaký z výše uvedených bodů „NE“, doporučujeme se společnosti vyhnout.

Kdy využít zpětný leasing nemovitosti

Zpětný leasing nemovitosti je druh nástroje, který dokáže okamžitě vyřešit vaše problémy a ideálně se hodí do níže uvedených situací.

Hotovostní záloha ihned

Nezvládáte splácet závazky

Pokud jste v situaci, kdy již několik měsíců po sobě vidíte, že splátky hypotéky, bankovního či nebankovního úvěru jsou nad vaše možnosti, je nejvyšší čas začít nad zpětným leasingem nemovitosti uvažovat. Z financí získaných z prodeje nemovitosti budete schopni uhradit hypotéku i úvěry.
Komplexní servis

Blíží se exekuce

V porovnání s předchozím bodem se jedná o situaci vyžadující rychlé řešení. Pokud vám dluhy postupně narůstají a zvyšuje se riziko exekuce, díky financím z prodeje nemovitosti všechny dluhy vyrovnáte a v nemovitosti můžete dále bydlet s možností zpětného odkupu.
Nakupujeme napřímo

Blíží se dražba

Pokud exekuce přerostla do rizika dražby, je nutno jednat doslova okamžitě. Ze získaných financí vyplatíte všechny dluhy o nemovitost nepřijdete, můžete ji koupit zpět a především se vyhnete pro vás velice nevýhodné dražbě.
Chci nezávazně nabídnout nemovitost k výkupu

Možnost zpětného odkupu přes hypotéku

Pokud pro následný zpětný odkup nemovitosti zpět do vašeho vlastnictví nebudete disponovat dostatečnou hotovostí, je v případě splnění podmínek u banky možno čerpat hypoteční úvěr. Nemovitost kompletně očistíme od všech dluhů i případných exekucí a pro banku tedy nebude problém ji přijmout do zástavy. Toto je velká výhoda spolupráce s námi v situaci, kdy si budete chtít nemovitost odkoupit zpět. Díky dlouhodobé spolupráci s bankami máme u nich výhodné podmínky a hypotéku jsme schopni vám vyřídit.

Jak spolupráce s námi funguje

 • 01
  ikona

  Kontaktujte nás

  Vyplňte online formulář nebo nám zavolejte.
  Zkonzultujeme Vaši situaci a navrhneme ideální řešení.
 • 02
  ikona

  Prohlídka nemovitosti

  Pro stanovení objektivní kupní ceny musí
  nemovitost vidět nezávislý certifikovaný odhadce.
 • 03
  ikona

  Vyčíslení kupní ceny

  Vyhodnotíme všechny problémy spojené s
  Vaší situací a zašleme Vám informace ke kupní ceně.
 • 04
  ikona

  Rozhodnete se

  Času na rozhodnutí u nás máte kolik potřebujete. V urgentních případech jsme schopni situaci řešit okamžitě.
 • 05
  ikona

  Podpis smluv

  Smluvní dokumentaci vypracujeme zdarma a vždy ji zasíláme ke kontrole a schválení ještě před jejím podpisem.
 • 06
  ikona

  Vyplatíme Vám peníze

  Po podpisu kupní smlouvy a dalších dokumentů obratem vyřídíme dluhy a vyplatíme vám dohodnuté finance.
 • 07
  ikona

  Jsme vám dále k dispozici

  Po celou dobu, než si nemovitost odkoupíte zpět jsme vám k dispozici ke konzultacím a přípravě na zpětný odkup.
 • 08
  ikona

  Zpětný odkup nemovitosti

  Zpětný odkup lze realizovat i dříve, než je ujednáno ve smlouvě. Případně jsme schopni pomoci například s vyřízením hypotéky.

Časté dotazy spojené s dražbami

O nemovitost se postaráme

Po celou dobu kdy budete v nájmu, se o údržbu nemovitosti nemusíte starat. Vše řešíme my z pozice prozatímního majitele nemovitosti. Jediné co musíte mimo nájemné platit je pojištění domácnosti, což je ve většině případů částka pohybující se kolem 1.000,-Kč ročně.